prezent na dzień kobiet
Niesamowite książki, które warto podarować z okazji dnia kobiet

Niesamowite książki, które warto podarować z okazji dnia kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto przypadające na datę 8 marca. W tym szczególnym dniu każdy chce podziękować najważniejszym kobietom w swym życiu za spędzone razem chwilę, troskliwość i opiekę. Z tego powodu Panowie decydują się na zakup drobnych upominków w postaci bukietów ulubionych kwiatów, uwielbianych słodyczy czy bombonierek, którymi obdarzą później swe żony, siostry, mamy, babcie lub najlepsze przyjaciółki. Równie ciekawym pomysłem jest zakup interesującej książki, która stanowi oryginalny i niezapomniany prezent na dzień kobiet. Taki podarunek przypadnie do gustu i uszczęśliwi każdą miłośniczkę literatury. Na jakie poczytne tytuły warto zwrócić uwagę, aby spodobały się one wszystkim Paniom? Sprawdź jaką książkę kupić na prezent na dzień kobiet (np. z Taniej Książki)!

Zbrodnia zza grobów

“Później” to poruszający horror Stephena Kinga łączący elementy fantastyki i kryminału. Jego bohaterem jest Jamie, który od najmłodszych lat posiada niesamowite zdolności. Chłopak widzi zmarłych, poznaje ich sekrety i nie raz druzgoczące tajemnice, co wywiera ważny wpływ na jego na pozór spokojne życie. Tia, matka Jamiego, wiedząc, jaki talent ma jej syn, namawiała go, aby nikomu nie mówił o swoich umiejętnościach. Jednak nie wszystkie rzeczy da się ukryć. Niedługo potem Jamie będzie musiał zmierzyć ze sprawą mordercy, który groził kolejnymi zabójstwami zza grobu. Czy chłopak pomoże policji? Jak jego zdolności wpłyną na losy śledztwa? Czy wrota piekieł ponownie się otworzą? “Później” to przerażający oraz mrożący krew w żyłach horror Stephena Kinga, który zachwyci każdą fankę powieści grozy. Kolejne dzieło jednego z najbardziej cenionych pisarzy na świecie, zaskoczy i przekona do siebie niejedną czytelniczkę.

Rozdzieleni przez wojnę

“Narzeczona nazisty” to intrygująca powieść Barbary Wysoczańskiej, które przenosi odbiorców do czasów II wojny światowej. Rok 1938. Hania Wolińska jest studentką germanistyki, a w wolnych chwilach służy jako dama do towarzystwa niemieckiej hrabiny. Pewnego dnia poznaje wnuka kobiety, hrabiego Johanna von Richtera. W młodych szybko budzą się wzajemne uczucia, które przeradzają się w wielką miłość. W posiadłości Richterów Hania musi zmierzyć się z silącym się nazizmem i świadomością wybuchu wojny. Jako narzeczona Johanna jest zapraszana na liczne spotkania, podczas których poznaje najważniejszych dowódców III Rzeszy. W tym samym czasie polski rząd werbuje ją do przekazywania informacji o planach Hitlera dotyczących losów całego świata. Czy miłość Wolińskiej i Richtera pokona nazistowski fanatyzm? Czy zakochani odzyskają spokojne i szczęśliwe życie? Jak poradzą sobie z przeciwnościami losu? “Narzeczona nazisty” to porywająca książka, która przyciągnie uwagę każdej wielbicielki powieści obyczajowych i historycznych. Jest to doskonała lektura na prezent na dzień kobiet.